istanbullu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul’un Parkları ve Koruları

22.01.2021
7
REKLAM ALANI
İstanbul’un Parkları ve Koruları

Dünya genelinde yer yapan ve bilinen İstanbul’un parkları hem çok eski hem de eşsiz güzellikte bulunmaktadır. Son olarak düzenlemesi ve onarımı yapılan Göztepe 60. Yıl parkı daha da renkli hale getirilerek İstanbul’a gelen turistlerinde ilgi odağı haline gelmiştir.

Rengarenk balıklar ve özel olarak tasarımı bulunan akvaryumlar ile gezilecek yerlerinde başında gelmektedir. Balıkların yanı sıra gül ve lale çiçeklerinin de düzenlenmesinin yapılması ile Göztepe 60. Yıl parkı hafta sonlarının vazgeçilmezi olarak da değerlendirilmektedir. Sahil yolundan Bağdat caddesine geçişi de sağlayan parkta hem çocuklar hem de yetişkinler oldukça eğlenceli şekilde zaman geçirebilmektedir.

İstanbul’un Beşiktaş ve Ortaköy’ü bir araya bağlayan Yıldız parkı en uzun koruya da sahip parklar arasında yer almaktadır. Muhteşem olarak ayarlanan renk cümbüşü de parkın belirgin alanları arasında bulunmaktadır.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Hafta sonu piknik alanları olarak kullanıldığı Yıldız Parkında özel masalar ve çim alanları da gelecek olan misafirler için kurulmuştur. Çırağan sarayının tam karşısında bulunan Yıldız parkının girişleri de ücretsiz olarak açık bulunmaktadır.

Bisiklet sürme alanları ile yürüyüş parklarını da çeşitli olarak bulunduğu Selami Çeşme Özgürlük parkı içerisinde amfi tiyatro alanları da özel tasarım şeklinde kurulmuştur. Özen olarak sağlanan peyzaj tasarımlarından yapılan Selami çeşme parkında 4 ayrı park alanına ek olarak tenis ve basketbol alanları da kurulmuştur.

İstanbul’un gözde yerlerinden olan ve magazin haberlerinin de fazlaca bulunduğu yerlerden olan Bebek parkı oldukça elit ve özel parklar arasında geçmektedir. Turistlerin ve ünlülerin daha çok uğradıkları Bebek parkında ulaşım alanları da oldukça fazladır.

Daha sık ve günlük olarak gidilen parklar arasında da İstanbul’da gezilecek yerler şeklinde alanlar bulunabilmektedir. Güvenli olarak gezilebilen İstanbul parklarından;

 • Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı
 • Fenerbahçe Parkı; Kafe ve Restaurantların daha fazla bulunduğu parklardandır.
 • Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı
 • Emirgan Korusu ve Parkı
 • Gülhane parkı; İstanbul’un en eski ve hikayesi en fazla olan parklarında biridir.
 • Maçka Demokrasi Parkı
 • Bakırköy Botanik Parkı
 • Atatürk Arboretumu
 • Çubuklu Korusu ve Hidiv Kasrı
 • Fethi Paşa Korusu, Üsküdar
 • Mihribat Korusu, Kanlıca olarak birçok hikayeye ve efsanelere de ev sahipliği yapmıştır.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.