Bu 5 Mekan Dünyada En Çok Gezilenler Arasında

Bu 5 Mekan Dünyada En Çok Gezilenler Arasında

Bu 5 Mekan Dünyada En Çok Gezilenler Arasında

Yosemite Ulusal Parkı, [Birleşik Devletler]

Kaliforniya’daki Sierra Nevada dağındaki Yosemite Ulusal Parkı, ABD’deki en eski parklardan biridir ve yılda yaklaşık 5 milyon ziyaretçi ile 747.956 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Park, bitki örtüsü alanı içerisinde California’nın 7.000 bitki türünden% 50’sine sahiptir. Bu UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki ilgi çekici yerlerin bazıları, Half Dome ve El Capitan granit kayalıkları, Ayna Gölü, Yosemite Şelaleleri ve Bridalveil Şelalelerinin yanı sıra buzullar ve kristal berraklığında dereler.

Provence Lavanta Sahaları, [Fransa]

Fransa’da “lavanta” ve “Provence” kelimeleri neredeyse eşanlamlıdır. Provence, yaz lavanta mevsimi boyunca, Provence’teki Apt, Gordes, Mount Ventoux ve Sault’un çoğunu kapsayan bir renk ve kokuya sahip olan lavanta çiçeğinin en geniş alanlarına sahiptir. Turistler için, en üst düzeye çıkarmak için en uygun zaman Haziran ile Ağustos ayları arasında. Tarlalarla birlikte, lavanta çiftlikleri, içki suları ve festivallerinin yanı sıra bir lavanta müzesi de var.

Chefchaouen, [Fas]

Chefchaouen veya Chaouen, Fas’ın kuzey kesiminde, Akdeniz yakınlarındaki Rif dağ vadisinde eski bir kenttir. Bu şehri şaşırtıcı yapan sadece zengin tarihi değil, aynı zamanda neredeyse tamamen mavi olduğu gerçeğidir. Şefchaouen, “iki boynuzlu saat” anlamına gelir ve 1471 yılından bu yana şehir, 1930’lu yıllarda duvarları ve caddeleri Allah’ın gücünü anımsatan mavi renklerle boyayan Yahudiler de dahil olmak üzere mültecilere bir kale olmuştur. Yaklaşık 200 otel ile ziyaretçilerin Baissara gibi yerel mutfağın yanı sıra şehrin güzellikleri ve tarihi tadını çıkarın. Bu şehir, deri cüzdanlar, ayakkabılar ve satchels gibi yaratıcı el sanatları ürünlerinin ev sahisindadir.

Moraine Gölü, [Kanada]

1.638 metre yükselen Moraine Gölü, Banff Ulusal Parkı’ndaki Ten Peaks Vadisi’nde bulunan buzul gölüdür. Bu göl, doğa parkurları, balık tutma, kano kullanma ve hatta göle yakın kayak turistleri ile Kanada’da en çok fotoğraflanan ve ziyaret edilen sitelerden biridir. Göl, 120 dönümlük bir alanı kaplar ve en derin nokta 46 fittir. Gölün harikalarından biri, dolduğunda kattaki kayalar yüzeye turkuaz rengini yansıtarak inanılmaz derecede güzelleşiyor olmasıdır. Burada, yaban hayatı sincapları, sincapları, pikaları, marmotları ve ayıları içerir.

Plitvice Gölleri Milli Parkı, [Hırvatistan]

Plitvice Gölleri Milli Parkı dağlık bir orman rezervi ve Hırvatistan’ın merkezinde 113.9 mil kare kapsayan bir UNESCO Dünya Mirası Listesi. Bu park, çeşitli nehirlerin zinciri ve 16 aşamalı turkuaz gölleri nedeniyle çeşitli muhteşem şelalelerle birleştiğinde güzelleşiyor. Bunların hepsi bazen kış boyunca donuyor. Park, berrak ayılar, vahşi kediler, kartallar, vaşaklar, baykuşlar, kaplumbağalar, yeşil yosun, bakteriler ve 75’den fazla farklı endemik bitki türü içeren hassas bir ekosisteme sahiptir. Zaman zaman, on altı göl, mavi, turkuaz, yeşil ve akuamarinden renkleri değiştiriyor gibi görünüyor. 2015 yılında parka yaklaşık 1.367.304 ziyaretçi vardı ve henüz 1940’lı yıllarda kurulduğundan bu yana, ekosistemin çoğu hiç insani müdahale olmadan kaldı. Ziyaretçiler için oteller, kamp alanları ve doğa parkurları vardır.


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir