Bu Yaz Hafta Sonlarınız Çok Güzel Olacak

Bu Yaz Hafta Sonlarınız Çok Güzel Olacak

Bu Yaz Hafta Sonlarınız Çok Güzel Olacak

Hafta Sonu Yapılabilecek Özel Yaz Etkinlikleri

Bayanlar, yazın kavrulan günlerinde monotonluktan uzak bir gün geçirmek istiyorsanız sizin için bir yapılacaklar listesi çıkardık. Hem bütçenize uygun hem de güzel anlar yaşayabileceğiniz bu liste sizin için güzel bir rehber olacaktır.

Sizin için 10 tane birbirinden farklı etkinlik seçtik. Hem bütçeniz için hem uygun hem de güzel bir gün geçirmeniz için çok iyi seçenekler.

Hafta sonları ne yapsam diye düşünen çok bayan olduğunu düşünüyoruz. Özellikle üniversite için İstanbul’a gelen genç bayanlar için farklı olacaktır. İstanbul’da yaşayanlar için ise değişilmez klasikler arasında yer alıyor bu öneriler.

1.İlgi Duyduğunuz Bir Müzeye Gidin

Kavuran sıcaklarda daha fazla kapalı alan tercihi yapabilirsiniz. Özellikle güneşin en şiddetli olduğu anlarda müzeleri gezmeye ne dersiniz. Müze gezileri sanıldığı kadar sıkıcı değil. Bir de sizin ilginizi çeken bir müze araştırırsanız inanın çok büyük keyif alabilirsiniz. Müze mağazasından da kendinize küçük bir hediye, hatıra alarak gününüze ölümsüzleştirebilirsiniz.

2.Çay & Simit Yaparak Ada Yolculuğu

Özellikle hafta sonu kendinizi dinç hissettiğiniz bir gün normalden biraz erken kalkarak güne hızlı başlayın. Hafif bir kahvaltı yapabilirsiniz ama en özeli vapurda çay simit olacaktır. Sonrasında adada bisiklet kiralayarak adayı gezebilir veya plajında denize girerek ferah bir gün geçirebilirsiniz. Bu fikir kulağa çok serinletici geldi.

  1. Mısır Çarşısı’nda Alışveriş

Yüzlerce baharat kokusu eşliğinde mükemmel bir alışverişe hazır mısınız? Hem kendiniz için birçok farklı ürün bulabilir hem de inanılmaz kareler yakalayabilirsiniz. Özellikle Instagram sevenlerin en sık gittiği yerlerden birisi… Çünkü çok özel kareler yakalayarak takipçilerinizle bu özel anları paylaşabilirsiniz. Bu arada biraz Türk kahvesi almayı unutmayın!

4.Galata Kulesi’nde Yemek

Arkadaşlarınızla veya sevgilinizle birlikte özel bir tatil yaşamak istiyorsanız bir diğer güzel fikir ise Galata Kulesi’nde yemek yemek olacaktır. İnanılmaz manzarası ve ambiyansı ile unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

5.Botanik Park Ziyareti

Botanik parklar hafta sonu için huzurlu bir seçim olabilir. İstanbul’un Avrupa yakasında oturanlar için Bakırköy’de bulunan Botanik Park çok güzel bir seçim olabilir.

6.İstanbul Oyuncak Müzesi

Biraz daha eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler, oyuncak müzesine ne dersiniz? Artık çocuk değilim demeyin! Her yaştan insan İstanbul Oyuncak Müzesi‘ni ziyaret ederek güzel vakit geçiriyor.

7.Eminönü’nde Balık Ekmek

Akşamüstü güneş etkisini yitirmeye yakın bir zamanda, Eminönü’nde balık ekmek ziyafeti güzel olmaz mı? Denizden gelen serinletici rüzgar eşliğinde taze balık ve üzerine fıstıklı lokma sizin için güzel bir akşam yemeği olabilir.

8.KanlıcaYoğurdu ve Farklı Lezzetler

O bir klasik! Kanlıca yoğurdu… Siz de hem sahil kenarında temiz ve sağlıklı bir gün geçirmek aynı zamanda da farklı lezzetler tatmak istiyorsanız Kanlıca sizin için doğru rota olacaktır. Özellikle pudra şekerli yoğurdu denemeyi unutmayın.

9.Ortaköy’de Kumpir

Eskisi kadar güzel olduklarını düşünmesem de hala klasikler arasında yer almaktadır. Kumpir elinde sahilde yürüyerek güzel bir gün geçirebilirsin.

10.Sahaf Gezisi

Tozlu tarihe hevesli olanlar sahafları gezmek sizin için de güzel bir fikir değil mi? Sadece kitaplar değil birbirinden güzel plaklar, posterler ve çok daha fazlasını da sahaflarda bulabilirsiniz. Unutulmaz ve farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Ayrıca sahaflarda çok güzel arkadaşlıklar ve kaliteli sohbet etme imkanı da sizin olacak.


5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir