Genel Kültür

Sur Kapıları Ve İstanbul
Polonya’dan Ne Satın Alınır?
İstanbul Hatırası
DÜNYADA POPÜLER OLAN GEZİLECEK 5 YER ÖNERİSİ
İstanbul’da Atatürk Müzesi
Atatürk Müzesi İstanbul ilimizin Şişli ilçesinde bulunan Halâskârgazi Caddesi üzerinde bulunur. bu müze İnkılap müzesi olarak da bilinir. İstanbul’da gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Müze 3 katlı olup müzede..
Yerebatan Sarnıcının Tarihçesi
Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından 532 yılında inşa ettirilmiş, Büyük Saray’ın su ihtiyacını karşılamakta kullanılmış. Yapım sürecinde 7.000 kölenin çalıştırıldığı devasa yapıya su, kente 19 kilometre uzaklıkta yer alan Belgrad Ormanları’ndaki Eğrikapı Su Taksim Merkezi’ne uzanan 2 adet..
Polonya’dan Ne Satın Alınır?
Alışveriş yapmayı herkes sever. E tabi seyahat etmeyi de. Peki seyahatte yapılan alışveriş? Eğer püf noktalarını bilirsek gündelik alışverişten çok daha keyifli ve çok daha ekonomik olabilir. Çünkü günümüz şartlarında..
DÜNYADA POPÜLER OLAN GEZİLECEK 5 YER ÖNERİSİ
Patagonya, Şili / Arjantin Patagonya, çimenlik, çöller, nehirler, pampalar ve Şili ve Arjantin sınırları boyunca uzanan And Dağlarından gelen çeşitli bir ekosistem bölgesi. Patagonya’nın iki kıyısı var, batıda Pasifik Okyanusu..
ARİZONA NASIL BİR YERDİR?
Arizona, birçok farklı geleneği birbirine bağlayan bir kültür ve miras kavşağıdır. Eyaletin güney ve orta kesimlerinde ağırlıklı olarak Meksikalı Amerikalılar bulunur. Kuzey-orta ve kuzeybatı ilçeleri büyük ölçüde İngiliz soyunun sakinleri..
Bu 5 Mekan Dünyada En Çok Gezilenler Arasında
Yosemite Ulusal Parkı, [Birleşik Devletler] Kaliforniya’daki Sierra Nevada dağındaki Yosemite Ulusal Parkı, ABD’deki en eski parklardan biridir ve yılda yaklaşık 5 milyon ziyaretçi ile 747.956 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Park,..
Web Sitesi Hızlandırma Teknik ve Taktikleri
Site Hızlandırma Teknikleri Nelerdir Site hızlandırma tekniklerini uygularken web sitenin görsel yapısının bozulmamasına dikkat etmeliyiz. Site hızlandırma tekniklerini oldukça kapsamlı bir şekilde makalelerimde anlatmaya çalışacağım ancak hem bilgi hemde fikir..
İstanbul Moda Haftasının Vazgeçilmezleri
Geçmişten günümüze kadar kendine özgü bir modası bulunan İstanbul, anı zamanda modayı da yakından takip etmektedir. Hem butik ve semtleri hem de büyük AVM’leri ile dünyaca ünlü markalara yer veren..
İstanbul’da Bir Yer Dikilitaş
İstanbul’un en eski yapısı olan Dikilitaş birçok dönemden geçmektedir. Aynı şekilde birçok imparatorluklarda gören Dikilitaş’ın efsane hikayeleri de fazlaca bulunmaktadır. Diğer adı Obelisk olan Dikilitaş’un yapım nedenileri konusunda da birden..
İstanbul ve Galata Kulesi Tarihi
İstanbul’a gidildiğinde gezilmesi gereken yerlerden birisi de Galata kulesi olmaktadır. Özellikle aşıkların ziyaret ettiği bu alan dünya genelinde de bilinen yerler arasındadır. Özel hikayelere ve efsanelere de ev sahipliği yapan..