İstanbul ve Gezi Rehberi

Kalamış’ta Bir Gün
Beykoz Tüm Özellikleri ve Gezilecek Yerleri
İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler
İstanbul’da En Çok Gezilen Yerler
Polonya’dan Ne Satın Alınır?
Alışveriş yapmayı herkes sever. E tabi seyahat etmeyi de. Peki seyahatte yapılan alışveriş? Eğer püf noktalarını bilirsek gündelik alışverişten çok daha keyifli ve çok daha ekonomik olabilir. Çünkü günümüz şartlarında..
DÜNYADA POPÜLER OLAN GEZİLECEK 5 YER ÖNERİSİ
Patagonya, Şili / Arjantin Patagonya, çimenlik, çöller, nehirler, pampalar ve Şili ve Arjantin sınırları boyunca uzanan And Dağlarından gelen çeşitli bir ekosistem bölgesi. Patagonya’nın iki kıyısı var, batıda Pasifik Okyanusu..
ARİZONA NASIL BİR YERDİR?
Arizona, birçok farklı geleneği birbirine bağlayan bir kültür ve miras kavşağıdır. Eyaletin güney ve orta kesimlerinde ağırlıklı olarak Meksikalı Amerikalılar bulunur. Kuzey-orta ve kuzeybatı ilçeleri büyük ölçüde İngiliz soyunun sakinleri..
Bu 5 Mekan Dünyada En Çok Gezilenler Arasında
Yosemite Ulusal Parkı, [Birleşik Devletler] Kaliforniya’daki Sierra Nevada dağındaki Yosemite Ulusal Parkı, ABD’deki en eski parklardan biridir ve yılda yaklaşık 5 milyon ziyaretçi ile 747.956 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Park,..
Bu Yaz Hafta Sonlarınız Çok Güzel Olacak
Hafta Sonu Yapılabilecek Özel Yaz Etkinlikleri Bayanlar, yazın kavrulan günlerinde monotonluktan uzak bir gün geçirmek istiyorsanız sizin için bir yapılacaklar listesi çıkardık. Hem bütçenize uygun hem de güzel anlar yaşayabileceğiniz..
İstanbul ve Galata Kulesi Tarihi
İstanbul’a gidildiğinde gezilmesi gereken yerlerden birisi de Galata kulesi olmaktadır. Özellikle aşıkların ziyaret ettiği bu alan dünya genelinde de bilinen yerler arasındadır. Özel hikayelere ve efsanelere de ev sahipliği yapan..
Kadıköy’de Bir Gün
Her semtinde ayrı bir güzelliği bulunan İstanbul’da Kadıköy’e gitmek da gezilecek yerler arasındadır. Kadıköy’ün sokakları, lezzetleri ve eğlenceli yerleri hem İstanbullular hem de İstanbul’a turist olarak gelenler için ilk gezilen..
İstanbul’da Yapılması Gerekenler
Her alanı ile ayrı güzel olan İstanbul’da yapılması gerekenler olarak binlerce gezilecek yer ve keşfedilecek alan bulunmaktadır. Tüm gün gezinti yerlerini keşfetmek ya da dinlenmek için konaklama anlamında birçok yer..
İstanbul’da Baharda Çocuklarla Gidilecek Yerler…
Bahar aylarının gelmesi ile çocuklu aileler hafta sonlarını değerlendirmek istemektedir. Hem eğlenceli olarak zaman geçirmek hem de çocukların tanıması ve öğrenmesini sağlamak için İstanbul’da çocuklarla gidilecek yerler yazımızı düzenledik. Kış..
Kalamış’ta Bir Gün
İstanbul’un kalabalığına oranla sakin ve nezih olan Kalamış da İstanbul da gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Yunanca “kamışlık” anlamına Kalamış semti sakinliği ile kaçış yerleri şeklinde de değerlendirilmektedir. Kalabalık olmaması..