İstanbul Hatırası

İstanbul Hatırası

İstanbul Hatırası

İstanbul her insana ayrı bir hatıra bırakan en nadide şehirlerdendir. Adeta dünya üzerinde tek olmasının farkında olarak ziyarete gelen her insana ayrı bir anı bırakmaktadır. Nostaljik fotoğraflardan da hatırlayabileceğimiz gibi İstanbul üzerinde bulunabilecek özel bir arka plan olan “İstanbul Hatırası” vardır. Dönem gereği yalnızca belirli yerlerde olan kameralara erişme şansları olduğu için arka planlar da İstanbul’a özel olmaktaydı. Tabi bu koskoca Yeditepe İstanbul için çok yetersiz bir hatıraydı.

Yıllar boyunca gelişen yaşam standartları sayesinde İstanbul hatıraları da arttı. Tek bir arka plandan öteye giden bu hatıralar ile artık her sokak başında bir anıya sahip olabilirsiniz. Bir şehri ziyaret ettiğiniz zaman o şehrin sizde bıraktığı etki tüm hayatınız boyunca sürer. Bu gibi şehirlerin en başını ise İstanbul çekmektedir. İstanbul’a gelip anılarınızın kaybolmasının imkânı yoktur. Size İstanbul’u anımsatan birçok hatıra ürünleri de bulabilmektesiniz. Bu ürünler her gördüğünüzde ise İstanbul’da geçirdiğiniz vaktin ne kadar tarif edilemez bir deneyim olduğu anımsayacaksınız.

Öncelikle akla gelen ilk hatıra ürünü kullanışlı ve şirin tasarımları ile magnetler olmuştur. Küçük fotoğraflar ve ya resimler ile tasarlanmış mıknatıslı hediyelerdir. İstanbul’un her türlü köşesinin magnetini bulabilirsiniz. Her köşede ayrı özellikte ürünler bulabilirsiniz. Bazı insanların her gitti yerden bir magnet alma alışkanlığı vardır siz de İstanbul’a gelip magnetinizi almadan dönmeyin. Ufak ama kullanışlı olan bu hatıralar ile İstanbul anınızı ölümsüzleştirmiş olabilirsiniz.

Kartpostallar ile İstanbul

Özellikle benim gibi nostalji seven insanlar iseniz İstanbul’dan mutlaka kartpostallar almadan dönmemelisiniz. İstanbul’u en iyi temsil eden fotoğraflardan ve ya çizimler ile temsil eden bu ürünler ile İstanbul hatıralarınıza sahip çıkabilirsiniz. Eğer isterseniz sevdiklerinize İstanbul kartpostalları göndererek onları da bu mutluluğa ortak edebilirsiniz. Yıllar boyunca kalacak en eski hatıra yöntemlerinden birisi olan kartpostallar sayesinde anılarınız hep canlı kalabilir.

Her insanın İstanbul’da sevdiği farklı bir şey vardır. Bu tarihi yapıları olabilir, renk cümbüşü olan insanları olabilir ya da iki kıtanın ona katmış olduğu bu muhteşem boğaz manzarası olabilir. Bu manzaraları sadece görmek hiçbir zaman kişiye yeterli gelmez. İstanbul anılarından en çekici olanı ise arka planda İstanbul’daki favori mekânınız ile çekineceğiniz bir fotoğraftır. Bu fotoğraf ile o an neler hissettiğinizi, sokakta burnunuza gelen kokuyu ve çılgın trafiğin ve aç kuşların seslerini hayatınız boyunca anımsayabilirsiniz.

Sadece hatıralar sonsuza kadar kalabilir. Uygun ortamlar altında saklandığında hatıralarınız her zaman kalacaktır. Sadece bir kez dünyaya geldiğimizi varsayar isek bu hatıralar her zaman en mutlu anlarımızı temsil etmelidir. Tüm anılarınızı o andan sonsuzluğa taşıyan birçok yöntem vardır. Siz de sizi mutlu edecek olan seçeneği seçebilir ve sevdikleriniz ile geçirdiğiniz anları özelleştirebilirsiniz. Ve bir gün o hatıralara baktığınızda duygu durumunuz olumlu şekilde değişecektir.


16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir