İstanbul Moda Haftasının Vazgeçilmezleri

İstanbul Moda Haftasının Vazgeçilmezleri

İstanbul Moda Haftasının Vazgeçilmezleri

Geçmişten günümüze kadar kendine özgü bir modası bulunan İstanbul, anı zamanda modayı da yakından takip etmektedir. Hem butik ve semtleri hem de büyük AVM’leri ile dünyaca ünlü markalara yer veren İstanbul’da her bütçeye uygun alışveriş yapmak da mümkündür. Bunun içinde İstanbul moda haftasında yer alarak yılın trendlerini yakından takip edebilirsiniz. Hatta Nişantaşı, Bebek, Kadıköy gibi gözde semtlerde bulunan mağazaların vitrinlerini de inceleyerek yılın modasını değerlendirebilirsiniz. Dünya genelinde yapılan moda alışverişlerinde bulunan İstanbul, yabancı ünlüler içinde vazgeçilmez olmaktadır.

Her yıl Mart ayında yapılan İstanbul moda haftasında sırası ile birçok ünlü modası koleksiyonlarını sergilemektedir.  Genç tasarımcılardan olan Gökhan Yavaş 2017 yılı ile ilk defilesinin tanıtımı yaptı her yıl koleksiyonunu sunmaya devam etmeye çalışan modası yılın trendlerini de kullanmaktadır.

2018 – 2019 sonbahar kış koleksiyonunu sergileyen Şiyar Akboğa’nın defile ismi “ Modern Fütürizm” şeklinde belirlendi. İzleyenleri kendine hayran bırakan ve tüm renkleri neredeyse kullanan modacı özel tasarım elbiselerini de sonlarda sergiledi.

Uzun yıllar boyunda bu sektörde yer alan Raşit Bazıbağlı’da İstanbul Moda Haftasında bulunan ünlü isimlerdendir. Tasarımları ve kombinleri ile 70’li, 80’li yılları baz alan modacı 40 parçadan oluşan koleksiyonunu sergiledi. Daha çok tek omuzlar ve parlak kumaşlara yer veren modacı yılın trednlerini de kullanmıştır.

Farklı kültürlerin bir araya gelmesini sağlayan Gül Ağış, sunduğu koleksiyon ile tüm dünyayı İstanbul’da topluyor. Her yıl yapılan İstanbul moda haftasında bu yıl 70’li ve 80’li yıllar ön planda olmaktadır. Kendine özgü olarak kullandığı kumaşlar ve desenler koleksiyonu tamamlamaktadır. Bunun için birçok markanın da İstanbul’da bir araya gelmesini sağlamıştır.

Koleksiyona “ Black Fısh “ ismini veren Kadir Kılıç’ da İstanbul Moda Haftasını kaçırmayan ünlü isimlerdendir. Özel koleksiyon olarak tercih edilen tasarımlar arasında unisex parçalarında bulunması defileyi daha çok beğenilir hale getiriyor.  Bu anlamda modayı takip edenlerden de fazlaca onay almaktadır.  Her yıla özel olarak trendleri bir araya getiren modacı her kesime uygun şekilde de defilesini sergilemeyi başarıyor. Bunun için İstanbul moda haftasında önemi büyüktür.


17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir