İstanbul’da Aşk Başkadır

İstanbul’da Aşk Başkadır

İstanbul’da Aşk Başkadır

Her semtinde ayrı bir aşkın yaşandığı İstanbul’da birbirinden özel romantik yerlerde bulunmaktadır. İstanbul da gezilecek yerler olarak da vazgeçilmez olan İstanbul’un romantik yerlerine rahatlıkla ulaşımda sağlanabilmektedir. Bunun içinde evlilik teklifleri ve birçok aşk itirafları da İstanbul’un çeşitli yerlerinde yapılmaktadır.

Hem denizin manzarasını alan hem de doğa olarak güzel bir alana sahip olan Caddebostan sahili İstanbul’un en romantik yerlerin başında gelmektedir. Sevdiğiniz ile Caddebostan da küçük bir piknik de yaparak zamanın tadını çıkarmak mümkün olmaktadır.

Anadolu yakası ve Avrupa yakasının en yakın olduğu alanlardan olan Rumeli Hisarı binlerce aşka da şahit olmuştur. Hızlı bir şekilde inşa edilen ve rüzgarın etkisini de özgür olarak hissettirmektedir.

Efsane hikayelerinin de bulunduğu Kızkulesi de İstanbul’un sayılı yerleri arasında bulunmaktadır. Özel mekanların da bulunduğu Kız kulesinde ulaşım kolaylığı da sorunsuz şekilde sağlanmaktadır. 2000li yıllarda bakımı ve restorasyonunun yapılması ile daha da güzel hale gelen Kızkulesi aşıklarında vazgeçilmez yerleri arasında olmaktadır.

Asıl ismi olan Louis Marie Lulien Viaud olan Pierre Loti İstanbul de romantik mekan deyince akla ilk gelen yer olmaktadır.  Haliç’in eşsiz güzelliğini de alan Pierre Loti de özel kahve seçimi de yapmak mümkündür. Teleferik ile gezilen bu alanda romantik anlarda kaçınılmaz olacaktır.

Her tarafı denizler ile kaplı özellikle yeni evli çiftlerin mekanı olan adalar İstanbul’dan farklı bir şehir olarak da değerlendirilmektedir. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzan birkaç gün için adalar tercihi oldukça eğlenceli geçebilmektedir. Kendi içerisinde de yaşam alanları bulunan adalarda tepeler, yeşillikler ve restoranlar gezilecek romantik yerlerden oluşmaktadır.

Kahvaltının vazgeçilmezi olan Anadolu kavağı denize sıfır manzarası ile özel balık restoranları olarak da tercih edilebilmektedir. Martılarında eşlik ettiği mekanda aşk hikayelerine her gün bir yenisi eklenmektedir.

Özel yürüyüş alanında olduğu ve temiz havanın bol bulunduğu Tarabya da uzu bir sahilde sohbetinize eşlik edecektir.

Eğlenceli bir gün geçirmek İstanbul da ne yapılır sorunun en büyük cevabı boğaz vapurları olmaktadır. İstanbul’un bir yakasında öbür yakasına eğlenceli olarak gitmek için boğaz vapurları ilk tercihler arasında yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak İstanbul en özel yerleri;

  • Ortaköy
  • Moda
  • Anadoluhisarı
  • Galata kulesi
  • Belgrad ormanı
  • İstanbul parkları şeklinde daha birçok alan bulunmaktadır.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir