İstanbul’da Baharda Çocuklarla Gidilecek Yerler…

İstanbul’da Baharda Çocuklarla Gidilecek Yerler…

İstanbul’da Baharda Çocuklarla Gidilecek Yerler…

Bahar aylarının gelmesi ile çocuklu aileler hafta sonlarını değerlendirmek istemektedir. Hem eğlenceli olarak zaman geçirmek hem de çocukların tanıması ve öğrenmesini sağlamak için İstanbul’da çocuklarla gidilecek yerler yazımızı düzenledik. Kış aylarında da gidilmesi eğlenceli olan bu yerlerin bahar aylarında keşfedilemeyin de beklemesi kaçınılmaz olmaktadır.

Havalarında ısınması ile İstanbullular efsane şehirde dışarıya çıkmak istemektedir. Her yer ayrı güzellikte bulunan şehrin kalabalığı olduğu gibi aktivite yerleri de fazlaca bulunmaktadır. Bu anlamda çocuklarla gidilerek eğlenceli hale gelen bu yerlerde şehrin trafiği ve gürültüsünden de uzaklaşmış olacaksınız.

Atatürk Arboretumu

Yeşilliğin tam içinde olan ve çocuklar içinde eğlenceli olan Atatürk Arberetumu kişiler içinde dinlenme alanı olabilmektedir. Yeşillik ve maviliğin karıştığı bu alanda keyifli zamanlar geçirmek de kaçınılmaz olmaktadır. Aynı zamanda Atatürk Arboretumu’nun karpostal görüntüsü ile binlerce fotoğraf çekme alanlarını da bulabilirsiniz.

Belgrad Ormanı

Daha çok yeşilliğin bulunduğu Blegrad ormanında tarihi kalıntılara da rastlamak mümkündür. Çocuğunuzla Belgrad ormanının her yerinde öğrenerek zaman geçirebilirsiniz. Oksijeni bol ve gezilecek yerleri de fazla olan Belgrad oranında Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemeri de farklı olarak keşfedilmektedir.

Beykoz Korusu

Dünya genelinde bilinen ve aynı zamanda dünya çapında birçok bitkiye ev sahipliği yapan Beykoz Korusunda tarihi yapıtlarda fazlaca görülmektedir. Kırmızı yapraklı karaağaç, sefonya gibi bitkilere ek olarak tarihi köşkler, havuzlar ve kuşhanelerde Beykoz korusunda müthiş bir şekilde bulunmaktadır. İstanbul’un gezilecek yerleri arasında bulunan bu kısımda doğanın güzelliğini keşfetmek de eğlenceli olabilmektedir.

Bostancı Luna Parkı

Kış boyunca evde kalmak zorunda bulunan çocuklar havalar ısınmaya başlayınca dışarı çıkmak istemektedir. Bostancı Luna parkı çocukların eğlenceli olarak zaman geçirmesi için oldukça büyük ve farklı aktiviteli olmaktadır. Hem eski dönemlerden kalan oyuncakların hem de günümüz teknolojisi ile bulunan oyuncakların yer alması ile parkta her yaştan çocuk için alan da görülmektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Bahar aylarına doğru giderek kalabalıklaşan Darıca Hayvanat bahçesinde nesli tükenmeye başlayan hayvanlarında bulunması çocuğunuz canlı görmesi açasından önemli olmaktadır. Hem fotoğraf çekmek hem de hayvanların yavrularını ve kendisi tanımak çocuğunuz içinde iyi olacaktır.

Fenerbahçe Parkı

İstanbul’da yaz aylarında serin olan ve hafta sonu kaçamağı olarak bilinen Fenerbahçe parkında rengarenk çiçekler eşliğinde yürüyüş yapmak da dinlendirici olmaktadır. Çocuğunuz doğada zaman geçirirken sizde parkın içindeki alanda çay keyfi yapabilirsiniz.

Miniatürk

Türkiye’nin birçok tarihi yapıtını minyatür olarak bulunduran Miniatürk de Artemistapınağı, Pamukkale, Ankara Anıtkabir ve Konya Mevlana türbesi gibi alanlar da detaylı olarak bulunmaktadır.


8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir