İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da yaşayanlarında bile çok bildiği mükemmel yerler bulunmaktadır. Hem gözde semtlerde bulunması hem de mekan olarak özel şekilde dizayn edilmesi ile gidenleri kendine hayran bırakan keşfedilmemiş birçok yer bulunmaktadır. Lezzet olarak farklı dekor olarak güzel olan bu yerlerde zaman geçirmek eğlenceli olabilmektedir. Bunun içinde İstanbul’da az bilinen yerleri sıraladık. Gidildiğinde kendine hayran bırakan ve turistler tarafından da fazlaca beğenilen İstanbul’da gidilmesi gereken yerler aşağıda sıralanmaktadır.

Taksimde özel mekan şeklinde bulunan Çukurcuma keşfedildikten sonra vazgeçilmez mekanlar arasına girmektedir. Ahşap dekoru ile misafirlerinizi götürebileceğiniz şık mekanlardan olmaktadır. Yeni lezzetler tatmak ve sevdikleriniz ile kaliteli olarak zaman geçirmek için efsane yerler arasında da bulunmaktadır. Dışarından bakıldığında pek belli etmese de iç dekoru ile ortamı gelen misafirler tarafından fazlaca beğenilmektedir. Beyoğlu’nda bulunan Çukurcuma cadde olarak da Çukurcuma da Firuzaga mahallesinde ter almaktadır.

Karadeniz lezzetlerinin vazgeçilmezi olan ve boğaza nazır bir şekilde bulunan yer ile hem deniz havası hem de eşsiz lezzetlere burada bakabilirsiniz. Kılçıklı balık ile kahvaltılarda efsane olabilmektedir. Günün her saatinde gidebileceğin Kavak Kılçıklı balık deniz manzarası ile dinlenme mekanı olarak da bilinmektedir.  Adres olarak da; Rumeli kavağı mh. İskele caddesinde yer almaktadır.

Çngelköy de küçük ve hoş mekanlardan olan Hatrı Kahve rengarenk dekoru ile sıcak hava da katmaktadır. Özel olarak sunulan lezzetler ile de gelen müşterilerin damak tadına hoş bir tat bırakmaktadır. Aynı şekilde özel soslar ile yapılan Belçika usulü sıcak çikolata da mekanın özel lezzetleri arasındadır. Çengelköy Mahallesi Oymak sokak şeklinde adres bilgisi de bulunmaktadır.

İstanbul’un en eski kahve kültürlerini barındıran Coffe Spaiens birçok alanda kahve sunumu da yapmaktadır. Beyoğlu’nda bulunan mekanın açık adresi; Kemankeş Karamustafa Paşa mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi sokak, No;10 şeklindedir.

Kitapseverler içinde özel olarak tasarlanmış şeklinde bulunan Minoa Cafe Bookstore hem kafe hem de kütüphane gibi görünmektedir. Beşiktaş semtinin Karetler yokuşunun solunda bulunan mekanda kahvaltılarda doyurucu ve uygun fiyatlarda olarak belirlenmektedir.

İstanbul’un ilk kadın meyhane işletmecisi de olan Madam Despina eski yapıtlarda arasında da yer almaktadır. Müze görüntüsü ile yaklaşık olarak 1946 yılından bu yana hizmet etmektedir. Özel menülerine ek olarak 25 – 30 çeşit mezesi ile de bilinmektedir. İstanbul Şişli de yer alan Madam Despina Açık yol sokakta bulunmaktadır.

Emirgan Çınaraltı’nda bulunan ve en iyi mantıyı yapan yerlerden olan Kardeşim Mantı özel sosları ile de keşfedilmeye hazır beklemektedir. Lezzet olarak en iyi mantıcı şeklinde de bilinen mekan Mirgün Mahallesi Muvakkit caddesinde yer almaktadır.


11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir