Post Image
99

İstanbul’da Moda Ve Nişantaşı

Dünya genelinde modanın kalbinin bir kısmının İstanbul da attığı Nişantaşı canlılığı ile gelen turistleri kendine hayran bırakmaktadır. Moda âşıklarının, reklamcıların ve yaratıcılık ile ilgili olarak farklılık yaşamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Nişantaşı İstanbullular içinde sürekli tercih edilen yerler arasında olmaktadır. Her köşe başında farklı canlılığı bulunan Nişantaşı ilk defa gidenler içinde eğlenceli ve keyifli olarak tercih edilmektedir.

Nişantaşı’nın Vazgeçilmezleri

Her sokakta farklı sanat eserlerinin bulunduğu Nişantaşı’nda zaman kavramı da pek bulunmamaktadır. Bu yüzden her saatte ayrıca eğlence ve canlılık bulunmaktadır. Özellikle sokakta yer alan bölümler adeta bir tablo şeklinde görülmektedir.

Sürekli sokak sanatçıları da Nişantaşı’nda Sokak çalgıcıları bulunmaktadır. Aynı zamanda kukla gösterileri de sokak çalgıcılarına ek olarak Nişantaşı’nı ayrıca canlı yapmaktadır.

Modanın kalbi olarak nitelendiren Nişantaşı’nda moda haftalarında yer alan defilelerde gibi hissedebilirsiniz. Modanın kalbi olması da bu anlamda Nişantaşı’na gidenler için şıklık söz konusu olmaktadır. Tarz kıyafetler ve trend seçimlerde Nişantaşı mağazalarında görülebilmektedir. Hatta yurt dışından gelen birçok ünlü de Nişantaşı’nda alışveriş yapabilmektedir.

Semt olarak İstanbul’un yavrusu olarak bilinen Nişantaşı’nda özel kafeler ve tiyatro gösterileri de bu alanda sıkça görülmektedir. Bunun için sokaklar canlı ve eğlenceli olabilmektedir. Hatta sanatın kalbi deyince de ilk olarak akla Nişantaşı gelmektedir. Böylece Nişantaşı’nda bulunan kafelerde içeceğiniz kahvelerde bile ekstra gösterişli eserler görebilirsiniz.

Kültürel özellik olarak da Nişantaşı’nın kültürü İstanbul’dan çok farklı şekilde yer almaktadır. Öyle ki Nişantaşı sokaklarında bulunurken farklı görüşlerde birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda sokaklarda yürürken kendinizi Fransız film sokaklarında hissedebilirsiniz.  Hatta birçok yerde de Nişantaşı için küçük Paris denilmektedir.

Sokakların kaybolmak da ayrıca eğlenceli olmaktadır. Her sokağında ayrı havanın bulunduğu Nişantaşı’nda  küçük butikler ve şirin kafelerde bulunmaktadır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın