İstanbul’da Şarap Mekanları

/ 15 Ocak 2019 / 71 views / yorumsuz
İstanbul’da Şarap Mekanları
.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında gelen İstanbul farklı kültürü ile de turistler tarafından beğenilmektedir. Hem turistler için hem de İstanbullular için vazgeçilmez olan İstanbul’un şarap mekanlar eşsiz tatlar ile de hizmet vermektedir. Bunun içinde şarap severler romantik zamanlarında da bu gibi alanları ziyaret etmektedir. Farklı konseptleri de kullanan ve bu konseptler üzerinden hizmet sunan mekanlar ile kaliteli zaman geçirmek de mümkündür.

Şarap tatları ve şarap hakkında bilgi alırken lezzetleri de denemek bu gibi mekanlarda oldukça iyidir. Kaliteli olarak sunulan hizmetin yanı sıra önceden rezerve edeceğiniz alanlarda hizmet konusunda avantajlı olabilmektedir.

Şarap evleri olarak da bilinen Viktor Levi İstanbul’un gözde mekanları arasında yer almaktadır. Eski dönemlerinde tarihini yansıtan bu alan 2 katlı büyük bir köşk olmaktadır. Bohem havası ile Moda semtinde bulunan Viktor Levi Türkiye de üretilen tüm şarapları bulundurduğu gibi dünya genelinde de birçok ünlü şarap lezzetlerini gelen misafirlere sunmaktadır. Tarihi yapıtlar arasında da bulunan Viktor Levi 1914 yılından bu yana aynı özelikte hizmet sunmaktadır.

Şarap satmak için 1898 yılında başlayan Panayot Papadopulus zamanla büyük bir şarap evi açmaktadır. Konsept olarak da önemli çeşitlere sahip olan şarap evinde denemeniz gerekende birçok tat bulunmaktadır. Aynı zamanda klasik şarap şeklinde de tatların yer aldığı İstanbul şarap evi 150 yıllık bir binada hizmet vermektedir. Özel bir ortama sahip olarak hizmet veren şarap evinde şaraplara özel olarak da peynir tabağı ve mezelerde sunulmaktadır. Bunun için Hazzo Pulo tarafından belirlenen konseptler ve çeşitlerde sunum tabağı şeklinde masalarda yer almaktadır. Özel anlarında kutlamasının yapıldığı bu alanda özel rezerve yapılması da önerilmektedir. Şık tasarımları ile ortam olarak da kendiniz şarap mahzeninde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda Beyoğlu’nun en iyi şarap evleri olarak da bilinmektedir.

Sanatında bir aradan olması ile Hera şarap evi vazgeçilmez şekilde de tercih edilebilmektedir. Mekan olarak sergi sunumu ve özel lezzetleri ile de kendine hayran bırakan yerde canlı müzikler kafe tarzında da bulunmaktadır. Farklı alanları da bulunan bölümde iki katlı şekilde tercih edilebilmektedir. Eski Rum evinin alt katında düzenlenen sergi ile de sanatı da yakından takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin seçkin şarap evleri arasında da bulunan İncirli Şaraphene İstanbul’un Kuruçeşme semtinde yer almaktadır. Uygun fiyatlar ile de sunum yapan mekan da ücretsiz şarap tatlarına da bakabilirsiniz. 500 farklı türleri bulunan barda gelen müşterilere özel peynir tabakları ve mezelerde sunulmaktadır. Eski dönemlere uygun şarap sunumu ile de devamlı müşteriler de mekanda görülmektedir.


.