İstanbul’da Yapılması Gerekenler

İstanbul’da Yapılması Gerekenler

İstanbul’da Yapılması Gerekenler

Her alanı ile ayrı güzel olan İstanbul’da yapılması gerekenler olarak binlerce gezilecek yer ve keşfedilecek alan bulunmaktadır. Tüm gün gezinti yerlerini keşfetmek ya da dinlenmek için konaklama anlamında birçok yer bulunmaktadır. Hem kitaplara konu olmayı başaran hem de dünya geneline adını duyurmayı başaran İstanbul’da sıkılmadan fazlaca zaman geçirmek de mümkün olmaktadır.

Rehberlerin de İstanbul’a gelen turistlere gezdirdiği alanlarda tarihi olarak bilgi edinmek de kaçınılmaz olacaktır. Hem modern bir şehir hem de tarihi bakımından değişmeyen yerleri ile kendine hayran bırakan şehirde kaliteli olarak zamanda geçirebilirsiniz.

Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı Gezisi

1461 yılından bu yana günümüze kadar gelmeyi başaran kapalı çarşı ve mısır çarşısında yaklaşık olarak 60 farklı sokak bulunmaktadır. Tarihi eşyaların yanı sıra İstanbul’a özgü ürünlerinde bulunduğu çarşıda binlerde baharat çeşitlerine rastlamak da mümkündür. Mısır çarşısının iki tarafında yer alan peynirciler çarşısı da bu alanda yer almaktadır. Hem İstanbullular hem de İstanbul’a gelen turistler için eğlenceli şekilde değerlendirilmektedir.

Moda’nın takibini yapmak ve uygun fiyatlarda kıyafet alımı içinde uygun olarak bilinen yerlerden biri de Kadıköy olmaktadır. Çarşısı, mağazaları ve çay bahçeleri ile bilinen Kadıköy de alışveriş sonrası dinlenme alanları da fazlaca bulunmaktadır. Romanlara da konu olmayı başaran Kadıköy de gezmen içinde bulunabilmektedir.

En kalabalık yerlerden olan ve seslerinde birbirine karıştığı Eminönü ve Mahmutpaşa da dünyaca bilinen yerler arasındadır. Gelinlikçiler, çeyizciler gibi birçok mağazası bulunan bu alanda bir gün boyunca zaman geçirmek de mümkündür.

İstanbul’un olmazda olmazlarından olan Boğaz turu turistlerin en sevdiklerinden olmaktadır. Tüm İstanbul’u feribotta görmek ve eğlenceli olarak da zaman geçirmek için bilinen Boğaz turunda Eminönü’nden Anadolu Kavağına kadar tur atmak da mümkündür. Saat başı tura başlayan Boğaz turunda müzikli olarak zaman geçirmek de kaçınılmaz olmaktadır.

Yürüyüş yerleri olarak birçok alanı bulunan İstanbul’da hem zaman geçirmek hem de denize nazır olmak da gelişmiş olarak yer almaktadır. Karaköy – Eminönü, Aşiyan – Bebek gibi birçok bölümü bulunan bu yerlerde yürüyüş koruları da özenli bir şekilde bulunmaktadır.

Taksim ve İstiklal caddesinden geçmemek İstanbul’un tadına varmak için mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında olmaktadır. Taksimde yürümek daha sonra dinlenmek içinde birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerde efsane lezzetlere de varmak İstanbul’un vazgeçilmezleri arasında olmaktadır.

İstanbul’un manzaralarından olan Kızkulesi İstanbul için demirbaş olmaktadır. Sürekli seferleri bulunan Kızkulesi’nde kahve içmek de şehrin tadını çıkarmak içinde kaçınılmaz olarak değerlendirilmektedir.


20 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. İstanbulla gidipte kapalı mısır çarşısını gezmemek bence de çok saçma olur. Ayrıca istanbul başlı başına gidilmesi gereken harika şehirlerimizden biri 🙂 Ama şehrin görültüsü bazen insanı strese sokuyor o ayrı mesele

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir