Aziz İstanbul

İstanbul Hatırası
İstanbul’un En İyi Yalıları
Üsküdar Çamlıca Cami Merak Edilenleri
Tarihi Eyüp Sultan Camii
İstanbul’da Çinili Köşk
Arkeoloji Müzesi karşısındaki iki katlı enteresan binadır. Fatih Sultan Mehmet’in Topkapı Sarayında yaptırttığı ilk binadır. 1472 Tarihli yazlık köşk, sütunlarla hareketlendirilmiş cephesi, eyvanlı terası ve kesme çini dekoru ile Selçuklu tesirinde bir erken..
Üsküdar Çamlıca Cami Merak Edilenleri
2013 yılında inşaatına başlanan Üsküdar Çamlıca tepesinde yer alan cami oldukça büyük bir kapasiteye sahip olacaktır. İstanbul için hem dini hem de sosyal anlamda büyük proje olarak değerledirilen Üsküdar Çamlıca..
İstanbul’un Camileri
İstanbul’a gelen turistler için vazgeçilmez olarak gezilen ve dualar edilen camiler, hem gösteriş hem de beğenilme özelliği ile gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Öyle ki İstanbul’da bulunan camiler olarak sorulan sorularda..
İstanbul’un En İyi Yalıları
Doğal güzellikleri ile bilinen ve mimarileriyle ünlü şehirlerden biri de İstanbul olmaktadır. Şehre gelen her turistin gezmek istediği yerler arasında bulunan İstanbul’un en iyi yalıları hem mimari olarak da hem..
Bir Günde Sultanahmet Gezisi
İstanbul’un tarihi arasında yer alan Sultanahmet Osmanlı ve Bizans dönemlerinden miras olarak kalmaktadır. Her iki dönemden de eserleri bulunan Sultanahmet üzerinde tarihi, kültürel ve sanatsal olarak da birçok çeşit bulunmaktadır...
İstanbul Hatırası
İstanbul her insana ayrı bir hatıra bırakan en nadide şehirlerdendir. Adeta dünya üzerinde tek olmasının farkında olarak ziyarete gelen her insana ayrı bir anı bırakmaktadır. Nostaljik fotoğraflardan da hatırlayabileceğimiz gibi..
Tarihi Eyüp Sultan Camii
Tarihi Eyüp Sultan Camii Ülkemizin en değerli illerinden bir tanesi olan İstanbul her metre karesinde ayrı bir tarihle karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı zamanı ve öncesinde birçok uygarlık ile fazlaca ülkenin hüküm..