İstanbul’un Alışveriş Yerleri

İstanbul’un Alışveriş Yerleri

İstanbul’un Alışveriş Yerleri

Moda kenti olarak da Avrupa da bilinen İstanbul alışveriş için vazgeçilmez şekilde de değerlendirilmektedir. Alışveriş cenneti şeklinde de defileler ve kreasyonlarda özel olarak seçilmektedir. Yaklaşık olarak 200’e yakın mağazaların bulunduğu alışveriş yerlerinde İstanbul Türkiye’nin önde gelen yerleri arasında tercih edilmektedir.  Her mevsim alışveriş yapılabilen ve uygun fiyatlarında olduğu yerlerinde de olması özellikle bayanları memnun etmektedir. İstanbul’da alışveriş yerleri olarak arananlar arasında ilk sırada gelen tüm AVMler ve butikler de bu alanda detaylı şekilde verilmektedir.

İstanbul’un kültürünü ortaya çıkaran ve İstanbul’a özel bulunan ürünlerde Kapalı çarşıda alınmaktadır. Aynı şekilde Mısır çarşısına da uğramadan alışverişinizi tamamlamayınız. Hem tarihi mekan hem de eşya olarak bilinen Kapalı çarşı ve Mısır çarşısı geleneksel ürünler içinde vazgeçilmez olmaktadır. Halı, kilim ve mücevher alışverişleri içinde sıklıkla tercih edilen yerler de bu alanlar için uygundur.

Hediyelik eşya alanları içinde ilk gidilen yerlerden biri de Beyoğlu olmaktadır. Pasajları ve küçük mağazaları ile ünlü olan Beyoğlu fiyat olarak da uygundur. Aynı şekilde İstanbul’un Kadıköy semti de hediyelik eşya almak için oldukça avantajlı olmaktadır. Daha çok Kadıköy’ün arka sokaklarında bulunan butikler de fiyat olarak bu eşyalar için kaçınılmaz şekilde değerlendirilmektedir.

Günlük alışveriş için tarihi yerler arasında Nişantaşı Bağdat caddesinde bulunmaktadır. Lezzetli olarak alışverişten sonra da mekanlarda bulunmak da alışverişi eğlenceli hale getirmektedir. Büyük küçük birçok butik olması ile her bütçeden kişilerin rahatlıkla bulanacağı yerler arasında olmaktadır.  

Hem eğlence mekanları hem de alışveriş sonrası da turistler içinde vazgeçilmez olarak tercih edilmektedir. Turistlerinde sürekli bulunduğu İstanbul Alışveriş merkezi mimari yapı olarak da beğenilen yerler arasında bulunmaktadır. Modern ve şık görünümü ile de gidenlerin beğenisi de fazlaca almaktadır.  Şehrin içinde ve eğlence merkezleri şeklinde de keyifli zaman olarak değerlendirilen Alışveriş merkezi hem turistlerin hem de İstanbulluların kaliteli zaman geçirmek için bulundukları yerler arasında geçmektedir.

Bebek, Nişantaşı gibi özel yerlerde bu alanda kişilerin eğlenceli olarak tercih ettikleri mekanlar arasında bulunmaktadır. Aktivite ve etkinlik içinde ayrıcalıklı olarak gidilen yerlerden olan bu semtlerde her bütçeye uygun butikler görülmektedir. Hem sokak modası açısından hem de özel tasarımların fazlaca bulunduğu yerlerden olan eğlenceli semtler sokak çalgıları ile de eğlenceli şekilde değerlendirilebilmektedir. İstanbullular için zaman geçirme şeklinde de bu gibi semtler tercih edilebilmektedir.  Sürekli canlı olarak bulunan bu semtler de vitrinlerde modayı takip etmeye yetmektedir.


13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir