İstanbul’un Eşsiz Manzarasına Sahip Lüks Mekanları

İstanbul’un Eşsiz Manzarasına Sahip Lüks Mekanları

İstanbul’un Eşsiz Manzarasına Sahip Lüks Mekanları

Manzara eşliğinde bir akşam yemeği yemek günün yorgunluğuna da iyi gelecektir. İstambul’un lüks semtleri arasında da bulunan mekanlar hem iş yemekleri hem de özel teklifler için vazgeçilmez olabilmektedir. Her semtten ayrı manzarası bulunan İstanbul’da özel mekanlarda manzaranın güzelliğinden yararlanmaktadır. Gündüz manzarası ayrı gece manzarası özel olan bu mekanları sizler için araştırdık. İstanbul’un lüks mekanları aşağıda ayrıntılı olarak bulunmaktadır.

Boğaziçi Köprüsünün manzarasını alan ve Asya ile Avrupa’’nın ortasında yer alan Villa Bosphorus sahil üzerinden yeşillik ve maviliği de manzara olarak almaktadır. Gündüz doğa renklerini alan gece de köprünün ve yakamozun manzarasını gösteren mekan oldukça şıktır. Özel sunumları ile de manzaraya eşlik eden lezzetleriyle Beylerbeyinde yer almaktadır.

İstanbul’da yaşayanların yanı sıra yaşamayanlarında bildiği Kızkulesi salacak restoranı ile deniz ortasında efsane manzaraya sahip olmaktadır. Dünyaca ünlü olarak da bilinen kız kulesinin İstanbul manzarası ile mekan ziyareti de romantik davetlerde ilk tercih şeklinde devam etmektedir.

İstanbul’un tarihini de manzara olarak alabilen mekanlardan biri de Leb-i Derya Kumbaracı mekanı olmaktadır. İstanbul’un en güzel manzarasına sahip olan bu mekanda eşsiz lezzetleri müzik eşliğinde yemektesiniz. Boğaz ve tarihi yarımadaya eşlik eden manzara özel gün kutlamaları içinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Manzaranın yanı sıra büyüleyici ambiyansı gelen müşterileri kendine hayran bıraktırmaktadır. Lacivert Restaurant adı gibi lacivert bir ambiyansa sahip olmaktadır. Gündüz manzarasının yanı sıra akşam ambiyansı denize ayrıca hava katarak özel mekanlar arasında yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak Anadoluhisarı içinde bulunan mekanda özel ve farklı lezzetlerde usta aşçılar tarafından sunulmaktadır.

Manzara uyum sağlamak açısından şık olarak da dizayn edilen 360 İstanbul ödülleri ile de kendini kanıtlamaktadır. Hem lezzet hem de sunum olarak kendini kanıtlayan mekan İstanbul’un taksim semtinde yer almaktadır. Tarihi Mısır apartmanının en üst katında bulunan mekanın manzarası da en az lezzet ve mekan kadar güzel olmaktadır.

Yalıları ile meşhur olan İstanbul’da 3 katlı bir yalıda yer alan Anjelique sunumları ile de farklı şeklinde keşfedilmektedir. 3 kat 3 ayrı mekan şeklinde dizaynı bulunan mekan da her katta ayrı müzik çalmaktadır. Dünyaca ünlü DJ’lerinde bulunduğu mekanda hizmet sabaha kadar devam etmektedir. Lezzet olarak da dünya mutfağına yer veren mekanda özel partiler sürekli bulunmaktadır.

İstanbul’un Gümüşsuyunda yer alan Topaz Restaurant hem Dolmabahçe sarayının hem de Boğazın üst taraftan manzarasına sahip olmaktadır.


10 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Açıkcası çok pahalı mekanlar ama bir seferliğine parayı kıyıp gitmek gerektiğini düşünenlerdenim 🙂 Zaten parayı mezara mı götürüyoruz yani bazen paraya kıymak gerek 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir