istanbullu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İstanbul’un Simgesi “MiniaTÜRK”

06.02.2021
924
İstanbul’un Simgesi “MiniaTÜRK”

Miniatürk, ülkemizde yer alan önemli mimari ve tarihi eserlerin minyatürlerinin sergilendiği yer. İçerisinde çok sayıda eserin minyatürü bulunuyor.

Türkiye’nin en gözde mimari eserlerinin ve değerlerinin minyatür ölçeklerde tasarlanıp, ziyaretçilerin ilgisine sunulduğu Miniatürk, Haliç kıyısında 60.000 metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuş durumda ve alanın içerisinde havuz, küçük alışveriş merkezleri, amfi tiyatro, otopark ve oyun alanları gibi bir çok detay da bulunmakta.

miniaturk-istanbul

Miniatürk Açık Hava Müzesi yılın tüm günleri açıktır.İçerisinde yaklaşık beşyüz araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.İçerisinde bir çok ünlü yerin ve yapının minyatürleri yer almaktadır.Dokuz farklı dilde sesli rehber hizmeti bulunuyor.

Miniatürk ile bir Türkiye turu yapabilir ve ülkemizde yer alan binlerce yıllık tarihi yapıları ve görülmesi gereken önemli yerleri bir arada görebilirsiniz. Miniatürk Ekspress ile parkın içerisinde bir geziye çıkabilirsiniz. Yüzün üzerinde eserin yer aldığı Miniatürk’e gidilmesini tavsiye ederim.

Bilet TürüÜcret
Tam Bilet7,5 TL
Öğrenci3    TL
Öğretmen ya da Askeri Personel3    TL
Yabancı Uyruklu Ziyaretçi15  TL

* Müze kart burada geçerli değildir.

Ziyaret Saatleri;
AçılışKapanış
09:0018:00

Müze haftanın 7 günü sabah 9:00 ile saat 18:00 arasında ziyaret için açık. Müze bayramlarda açık ve yılın her günü hizmet veriyor.

Not: Şu an pandemi dolayısıyla kapalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

𝓘𝓼ᵀᴬ𝓷bᵘᴸᴸᵘ.🅽ᴱᵀ istanbullular özelinde ve dahi Türkiyeye, içerisinde güncel hayata dair birçok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı bir web sitesi projedir. Web sitesindeki içerikler tamamen bilgilendirme amaçlı olup oluşacak problemlerden istanbullu.net sorumlu tutulamaz. İstanbul benim canım, vatanım da vatanım [NFK] © 2017 Tüm hakları saklıdır.