Kadıköy’de Bir Gün

Kadıköy’de Bir Gün

Kadıköy’de Bir Gün

Her semtinde ayrı bir güzelliği bulunan İstanbul’da Kadıköy’e gitmek da gezilecek yerler arasındadır. Kadıköy’ün sokakları, lezzetleri ve eğlenceli yerleri hem İstanbullular hem de İstanbul’a turist olarak gelenler için ilk gezilen yerler olarak belirlenmektedir. Manzarası ve mekanları ile de kendine hayran bırakan Kadıköy’de bir gün olarak yaptığımız araştırmada İstanbulluların bile bilmediği yerler ortaya çıkmaktadır.

M.S. 5. Yüzyılda Hıristiyanların bulunduğu Kadıköy’de ilk isim olarak Kholkedon verilmektedir. Tarihi de kendi içinde barındıran semt İstanbul’un Anadolu yakasında yer almaktadır. İstanbul’un popüler semtlerinden de olan Kadıköy, hızlıca gelişen yerlerden de olmaktadır. Geniş caddeleri ve eğlence mekanları ile de gelenlerin vazgeçilmezi olmaktadır. Aynı şekilde yat kulüpleri ve sahilde bulunan yat marinaları ile her türden insanın bulunduğu yerlerdendir.

Ailecek gidilecek mekanlardan olan Moda çay bahçesi Kadıköy’ün olmazda olmazlarındandır. Denize nazır çay içmek ormanın içinde kafa dinlemek Kadıköy’de yapılması gerekenlerdendir. Meşhur olan tavuklu pilav Kadıköy’ün her sokağında bulunmaktadır. Lezzetli atıştırmalık uygun fiyatları ile Kadıköy’de her yerde bulmak mümkündür.

Dalga sesleri çimler ve enerji depolama da cadde bostan sahilinde yapılabilmektedir. Hem yürüyüş yapabileceğiniz hem de çimlerde zaman geçirmek Kadıköy’ün en çok tercih edilen yerleri olmaktadır. Aynı şekilde denize karşı çay, kahve keyfinin yapıldığı yerlerden biri de cadde bostan sahilidir.

Eğlenceli alanlardan biri de nostalji tramvayı, semti tam anlamı ile hızlı bir şekilde gezmek Kadıköy’de bulunan tramvaylar ile yapılabilmektedir. Özellikle yaz günü sıcak havalarda keyifli olan tramvay gezisi ile Bahariye’den Moda’ya geçiş yapılabilmektedir.

Her sokağında farklı bir hava bulunan Kadıköy’de balıkçı çarşısı da uzun yıllardan beri bulunmaktadır. Hem en lezzetli balığın tadına bakabilmek hem de tüm balık çeşitlerine erişmek balıkçı sokağında mümkün olmaktadır.

Antikacılar sokağı olarak bilinen bu alanda her çeşitte hediyelik eşyalarda fazlaca bulunmaktadır. Sokağın girişinde başlayan çaycılar ile eğlenceli ve hareketli gezi yapılabilmektedir. Birden fazla sokakta bulunan antikacılar çarşısında eski kitaplar ve eski fotoğraflara rastlamak da mümkün olabilmektedir.

Gündüzü kadar gecesi de eğlenceli olan Kadıköy’de gece hayatı sabah saatlerine kadar sürebilmektedir. Eğlence mekanları arasında hem sakin müzik eşliğinde hem de hareketli müzik eşliğinde bulunmak da mümkündür. Bu durum mekanların kalabalıklarına göre de değişebilmektedir. Fazlaca çeşitte bulunan mekanlarda eğlenmek uygun fiyatlarda da olabilmektedir.

Yazın Kadıköy’ün en kalabalık yerlerinden olan Ali Usta dondurmacısı İstanbul’un da meşhur dondurmacılarından olmaktadır. Kış aylarında da kalabalığı devam dondurmacısında lezzetlerin tadına bakmadan geçmemenizi öneririz. Özellikle cevizli dondurma efsane lezzetlerden olmaktadır.

Alışverişin başlangıç noktası olan Bağdat caddesi alışveriş arasında mola vererek kahve içebilirsiniz. Ne ararsanız var şeklinde belirtilen tabir tam olarak Bağdat Caddesi için söylenmektedir. Her çeşitte ve her bütçeye uygun olarak bulunan Kadıköy’de bir gün geçirmek eğlenceli olabilmektedir.


15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir