istanbullu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kalamış’ta Gezilecek Yerler

06.02.2021
704
Kalamış’ta Gezilecek Yerler

 

Kalamış, İstanbulul’un en güzel ilçelerinden birisi olan Kalamış Kadıköy’ün semtlerinden biridir. İsmini Yunanca’dan alan Kalamış’ın anlamı Kamışlık olarak bilinir. Harikulade manzarası ve nadide marina mekanlarıyla dolu olan bu semtte nerede yemek yenir, gelin beraber bakalım;

 

Kalamışta bulunan marina İstanbul’un en büyük marinası olması sebebiyle ayrı bir yere sahiptir. Ataköy’deki marinayla kıyasladığımızda 1000’den fazla tekneye servis vermektedir. Kalamış’a tarihi olarak baktığımızda 19. Yüzyıldan kalma Ayios Ioannis Hrisostomos Kilisesi göze çarpıyor. Kilise aynı zamanda semtin merkezinde bulunmakta.

Kalamış’ın bir nevi kardeşi olan Sarı Lacivert Şehir Fenerbahçe Semti, Kalamış denince ilk akla gelenlerden. 16. Yüzyılda yapılan deniz feneri aynı zamanda Bahçe-i Fener diye de adlandırılır. Böylesine güzel bir semte yolunuz düştüğünde nerelerde yemek yenir? Kısaca bir bakalım;

                                                                                                                     

Kalamış’ta nerede yemek yenir?

 

Belvü Restaurant; Hafta sonuna has açık büfesiyle özellikle bahar ve yaz aylarında hafta sonlarında revaçta olan bir yer.

 

Kazancılar Kebapçısı; Kebabın anavatanında yıllardır hizmet verdikten sonra İstanbulumuz’a katkılarını esirgemeyen mekana gitmeniz şiddetle tavsiye edilir.

 

Romantika; Deniz kenarında, Venedik tarzı süslemeleriyle bu mekanda çay ve kek yemeden Kalamış’tan ayrılmayın.

 

Cundalı Ayvalık Balıkçısı; Manzarasıyla göz kamaştıran, lezzetli yemekleriyle bir daha gelmek isteyeceğiniz nadide bir Kalamış mekanlarından biri.

 

Bunlar haricinde gezebileceğiniz yerler;

 

Kalamış Parkı

Marmara Denizi kıyısında yer alan Kalamış Parkı, uzun yıllardır insanların dinlendiği, yeşilliğe doyduğu bölgelerden biridir. Parkın içerisinde futbol, voleybol ve basketbol sahaları bulunur. Çocuk bahçesi ve köpek gezdirme alanları da mevcut. Yürüyüş yapmak, banklarda dinlenmek, bisikletle gezintiye çıkmak için Kalamış Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

Kalamış Marina

Çeşitli restoranların, kafelerin sıralandığı Kalamış Marina, özellikle hafta sonları yoğun bir ilgi görüyor. Kızıltoprak ve Caddebostan arasında kalan marinadaki yeme-içme mekânları diğer çevre semtlere göre biraz daha pahalı. Yine de restoran ve barlarıyla oldukça keyifli saatler sunuyor.

Caddebostan

Kadıköy’ün en güzel semtlerinden biri olan Caddebostan, sahip olduğu sahil şeridi ve restoranlarıyla gezginlerin uğrak noktalarından biri. Caddebostan sahilinde çimlere uzanıp kitap okuyabilir, arkadaşlarınızla bol bol sohbet edebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

𝓘𝓼ᵀᴬ𝓷bᵘᴸᴸᵘ.🅽ᴱᵀ istanbullular özelinde ve dahi Türkiyeye, içerisinde güncel hayata dair birçok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı bir web sitesi projedir. Web sitesindeki içerikler tamamen bilgilendirme amaçlı olup oluşacak problemlerden istanbullu.net sorumlu tutulamaz. İstanbul benim canım, vatanım da vatanım [NFK] © 2017 Tüm hakları saklıdır.