İstanbul’un Simgesi “MiniaTÜRK”

İstanbul’un Simgesi “MiniaTÜRK”

İstanbul’un Simgesi “MiniaTÜRK”

   Miniatürk, ülkemizde yer alan önemli mimari ve tarihi eserlerin minyatürlerinin sergilendiği yer. İçerisinde çok sayıda eserin minyatürü bulunuyor.

Türkiye’nin en gözde mimari eserlerinin ve değerlerinin minyatür ölçeklerde tasarlanıp, ziyaretçilerin ilgisine sunulduğu Miniatürk, Haliç kıyısında 60.000 metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuş durumda ve alanın içerisinde havuz, küçük alışveriş merkezleri, amfi tiyatro, otopark ve oyun alanları gibi bir çok detay da bulunmakta. Miniatürk Açık Hava Müzesi yılın tüm günleri açıktır.İçerisinde yaklaşık beşyüz araçlık bir otoparkı bulunmaktadır.İçerisinde bir çok ünlü yerin ve yapının minyatürleri yer almaktadır.Dokuz farklı dilde sesli rehber hizmeti bulunuyor. Miniatürk ile bir Türkiye turu yapabilir ve ülkemizde yer alan binlerce yıllık tarihi yapıları ve görülmesi gereken önemli yerleri bir arada görebilirsiniz. Miniatürk ekspress ile parkın içerisinde bir geziye çıkabilirsiniz.Yüzün üzerinde eserin yer aldığı Miniatürk’e gidilmesini tavsiye ederim.

istanbul miniatürk ile ilgili görsel sonucu

Bilet TürüÜcret
Tam Bilet :7,5 TL
Öğrenci :3 TL
Öğretmen ya da askeri personel :3 TL
Yabancı uyruklu ziyaretçiler :15 TL

* Müze kart burada geçerli değildir.

Ziyaret Saatleri;
AçılışKapanış
09:0018:00

Müze haftanın 7 günü sabah 9:00 ile saat 18:00 arasında ziyaret için açık. Müze bayramlarda açık ve yılın her günü hizmet veriyor.


4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir