İstanbul Rehberi

Ataşehir’in Tarihi
İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler
Bakırköy Tarihçesi
Üsküdar Çamlıca Cami Merak Edilenleri
Beşiktaş Tarihi
İstanbul Avrupa Yakasının en gözde mekanlarına ve güzide tarihine sahip olan ilçesini bu yazıda sizlere tanıtmaya çalışacağız. Tahmin edebileceğiniz gibi bu ilçe Beşiktaş. Beşiktaş İstanbul’un en eski ilçelerinden biri olmaktadır..
Bakırköy Tarihi
Bakırköy, İstanbul’un Avrupa Yakasının sahil şeridinde yer alan ve tarihi geçmişe dayanan bir ilçe olma özelliği göstermektedir. Bunun yanında Bakırköy 1989 yılına kadar İstanbul’un en büyük yüzölçümüne sahip olan ilçelerin..
Başakşehir Tarihi
İstanbul Avrupa Yakasının yeni ilçe olmuş bir semtin tanıtımını sizlere yapacağız. Tahmin ettiğiniz üzere bu ilçe Başakşehir. Bahçeşehir, 2008 yılına kadar Küçükçekmece’nin bir semti olmaktaydı. Ancak bu tarihten sonra ilçe..
Esenler Gezi Rehberi
Esenler kuzeyinde Bayrampaşa ile komşu durumda bulunan İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Esenler ilçesinin yüzölçümü toplam 5.227 hektardır. Esenler ilçesi İstanbul’un hemen her ilçesinde olduğu gibi Anadolu’dan gelen göçlerle..
Bahçelievler Tarihi
Bahçelievler ilçesi 11 mahalleden kurulmuş olan İstanbul’un ilçelerinden biridir. İlçeye bağlı herhangi bir köy veya bucak bulunmaktadır. Şu an bu ilçenin bulunduğu alanda 50li yıllarda iki adet köy bulunmakta idi...
Büyükçekmece Gezi Rehberi
İstanbul Avrupa Yakasında bulunan ve İstanbul’un batı sahil şeridin de yer alan Büyükçekmece yüz ölçümü bakımından en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Büyükçekmece yazlık bir kent olarak da bilinmektedir. Güzel..
Bağcılar Tarihi
Bağcılar, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer almaktadır ve nüfus yoğunluğu en yüksek olan ilçe olmaktadır. En çok göç alan ilçeler arasında da ilk sıralarda yer alan ilçe, genellikle göçü Doğu Anadolu..
Beyoğlu Gezi Rehberi
Beyoğlu denilince akla birçok unsur gelmektedir. Bunlar tarihi yapılar ve eğlence yerleri olarak düşünülmektedir. Bu aslına bakılırsa doğal karşılanması gereken bir durumdur. Tarihi yapı denilince akla Galata Kulesi gelmektedir. Yazının..
Beykoz Tarihi
Beykoz Çatalca-Kocaeli bölümünün en batısında Kocaeli Yarımadası civarında yer almaktadır. Beykoz İstanbul Boğazı’ ı Beykoz’dan apaçık gözükmekte ve bu özelliği ile gerçek bir İstanbul ilçesi olma özelliği taşıdığını söyleyebiliriz. Beykoz..
Adalar Gezi Rehberi
İstanbul’un en ilgi çekici ilçesi hiç kuşku yok ki Adalar olmaktadır. Sizlere bu yazımızda Adalar’dan söz edip, mimari yapısından, içerisinde barındırdığı etnik yapıdan ve kısaca tarihi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. İlk..